WSPARCIE I SERWIS
Znacząco usprawniliśmy serwis techniczny. Zmiany objęły przede wszystkim procedury oraz terminy obsługi serwisowej partnerów handlowych i stałych klientow. Również zwiększyliśmy ilość oraz poziom wyszkolenia personelu obsługującego zlecenia serwisowe. Naprawy są realizowane przez techników z ponad 15-letnim doświadczeniem. Aby usprawnić ich pracę wdrożyliśmy profesjonalny system informatyczny ułatwiający zarządzanie serwisem. Teraz możemy ocenić z dokładnością do 0,01% usterkowość każdego modelu z naszej oferty tym samym eliminując i zastępując modele zawierające wady produkcyjne lub konstrukcyjne. Produkty o niższej wartości zwykle wymieniamy na nowe w terminie 48 godzin.
INFORMACJE
Czym są diody LED ?


Diody elektroluminescencyjne, zazwyczaj określane jako diody LED, są najbardziej wydajnymi żarówkami dostępnymi na rynku. Od lat diody te dostępne są w ekranach telewizorów i jak światłach rowerowych. Osiągają pełną jasność natychmiast po zaświeceniu, można je ściemniać i występują w szerokiej gamie kolorów, w tym w odcieniach zbliżonych do tradycyjnych żarówek.
Diody LED są droższe, ale ich bardzo niskie zużycie energii oznacza, że koszt ten jest spłacany w ciągu nie więcej niż dwóch lat. Używają jedną dziesiątą energii elektrycznej w porównaniu z żarówkami przeciwwstrząsowymi. Diody LED są opcją dla wielu rozwiązań, np. dla kuchni, salonu, a nawet dla akwarium, zarówno w użytku domowym, jak i w szeroko pojętym przemyśle. Dostępne są nie tylko w postaci żarówek ale też taśmy czy gotowych lamp.

Jakie korzyści płyną z zastosowania LED-ów?

•    Niskie zużycie energii (około 80% energii elektrycznej przekształcane jest w energię oświetleniową, natomiast tradycyjne żarówki pracują na poziomie 20% efektywności)
•    Żywotność na poziomie 30000 – 100000 godzin (diody nie ulegają przepaleniu jak zwykła żarówka, a jedynie stopniowo tracą swoją jasność)
•    Niska temperatura pracy (diody LED charakteryzują się niską emisją ciepła)
•    Skuteczność świetlna pomiędzy 50-120 lm/W(im wyższa wartość skuteczności świetlnej, tym dioda LED emituje większa ilość światła przy jednoczesnym niskim poborze mocy)
•    Brak czasu rozgrzewania (diody LED natychmiast osiągają właściwe natężenie oświetlenia)
•    Przyjazne dla środowiska (oświetlenie LED nie zawiera rtęci, metali ciężkich ani żadnych szkodliwych substancji dlatego nie wymaga utylizacji)

Waty a lumeny?

Żarówki są tradycyjnie oceniane w watach. Moc mówi, ile energii elektrycznej żarówka będzie używać by wygenerować światło. Pozwala to dowiedzieć się, jaki będzie koszt używania danego rodzaju oświetlenia, jednak ilość watów to nie to samo co jasność, moc światła mierzona jest w lumenach. Na przykład, można zastąpić 100 watową wolframową lub halogenową żarówkę na żarówką LED o mocy 15-20 watów i uzyskać taką samą ilość światła w lumenach (przy zużyciu znacznie mniejszej ilości energii elektrycznej).

Czym jest stopień ochrony IP?

W klasyfikacji IP  określany jest poziomu ochrony opraw oświetleniowych.
Pierwsza z cyfr określa stopień ochrony oprawy przed ciałami stałymi jak np. pyłem, kurzem i częściami ciała. Druga cyfra oznacza stopień zabezpieczenia oprawy przed wnikaniem wody.
Najczęściej stosowane klasyfikacje IP:
IP20: Ochrona przed ciałami o wielkości ponad 12,5 mm (przypadkowy dotyk palcem)
IP21: Ochrona przed kroplami wody spadającymi pionowo (z kondensacji)
IP23: Ochrona przed kroplami padającymi pod kątem 60° od pionu
IP44: Ochrona przed ciałami o wielkości ponad 1mm oraz ochrona przed kroplami spadającymi pod dowolnym kątem, ze wszystkich stron (deszcz)
IP54: Ochrona przed wnikaniem pyłu w ilościach nie zakłócających pracy urządzenia oraz ochrona przed kroplami padającymi pod dowolnym kątem , ze wszystkich stron (deszcz)
IP65: Całkowita ochrona przed wnikaniem pyłu oraz ochrona przed strumieniem wody z dowolnego kierunku
IP67: Całkowita ochrona przed wnikaniem pyłu oraz ochrona przed zalaniem przy zanurzeniu na taką głębokość, aby dolna powierzchnia obudowy znajdowała się 1m pod powierzchnią wody, a górna nie mniej niż 0,15m w czasie 15min
IP68: Całkowita ochrona przed wnikaniem pyłu oraz ochrona przed zalaniem przy ciągłym zanurzeniu i zwiększonym ciśnieniu wody ( 1m głębokości)

Jak prawidłowo podłączyć lampę?

Przed podłączeniem lampy do źródła zasilania należy upewnić się, że instalacja elektryczna jest w dobrym stanie technicznym. W celu zachowania bezpieczeństwa pracy i sprzętu proszę używać jedynie gniazdek elektrycznych z uziemieniem.
Kolory izolacji:
•    Brązowy - plus lub żyły fazowe, ( przewód ten może być również czarny)
•    Niebieski - minus lub żyły neutralne
•    Żółty/Zielony - przewody ochronne

Kiedy należy podłączyć przewody ochronne?

Przewody ochronne mają kolor izolacji żółty lub zielony. Umiejscowione są zazwyczaj w środku kostki elektrycznej. Uziemienie chroni nas przed porażeniem prądem elektrycznym. Obok przedstawiono symbol uziomu.

Jaki są skutki spadku napięcia?

Spadek napięcia w przewodzie, powoduje mniejszą emisję światła przez żarówkę co może objawiać się na przykład "migotaniem" żarówki. Może do tego dojść gdy przewód za transformatorem jest dłuższy niż 2 - 2,5m (w zależności od rodzaju i grubości przewodu).

Jak dostosować ścianę do montażu kinkietu?

Jeżeli w miejscu instalacji kinkietu nie ma bezpośredniego gniazdka elektrycznego, należy w ścianie wydrążyć szczelinę i umieścić w niej przewody. Uwaga, w ścianie można wydrążyć szczelinę tylko w przypadku gdy nie ma w niej bezpośredniego zasilania (przewodów).

Czy tradycyjna żarówka może być zastąpiona przez LED?

Oczywiście, że tak. Zastosowanie standardowych trzonków umożliwia wymianę tradycyjnych źródeł światła na LED-owe, np trzonek E14 i E27.

Do czego służy ściemniacz?

Ściemniacz pozwala na redukcję mocy z jaką świeci dane źródło światła, tym samym pozwala na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej. Oszczędza 50% wartości z obniżanej mocy.  Na przykład jeżeli żarówka jest ściemniana ze 100W na 60W zaoszczędzone zostaje 20 W mocy. (50% z 40 W).

Czym jest ściemniacz Tronic? 
   
                                              
Ściemniacz Tronic jest to ściemniacz elektroniczny mogący współpracować z  elektronicznymi transformatorami. Ściemniacze Tronic są odpowiednie dla oświetlenia działającego zarówno pod napięciem 12 V (G4, G6.35, MR16, MR11)  jak i 230V oraz ściemnialnych LED-ów.  12V ściemniacz montuje się zawsze przed transformatorem.

Pod jakim napięciem może współpracować ściemniacz tradycyjny?

Tradycyjny ściemniacz może współpracować z oświetleniem pod napięciem 230V. (np.: GU10, E14, E27, R7S, G9).

Gdzie montuje się ściemniacz do lamp podłogowych?

Ściemniacz do lamp podłogowych jest umieszczany na przewodzie lampy pomiędzy wtyczką a lampą.

Co to jest ściemniacz transformatorowy?

Jest to transformator i ściemniacz w jednym.

Co to jest zakres działania ściemniacza?

Jest to minimalna i maksymalna moc źródeł światła, którymi można obciążyć ściemniacz. Źródła światła, których moc zawiera się w granicach obsługiwanych przez ściemniacz, mogą współpracować z nim bez żadnych problemów.
Na przykład: Ściemniacz ma zakres pracy od 40W do 300W. Wówczas żarówka o mocy 25W może mrugać lub wcale nie działać.

Czy  ściemniacz może być używany z oświetleniem halogenowym 230V?

Ściemniacz można używać z oświetleniem halogenowym 230V.

Jaki ściemniacz może być używany z oświetleniem halogenowym 12V?

Ściemniacz Tronic można używać z oświetleniem halogenowym 12V.

Czy ściemniacz można używać z oświetleniem LED?

Ściemniacz można używać jedynie do specjalnego oświetlenia LED nadającego się do regulacji. Informacja o możliwości regulacji energooszczędnego źródła światła znajduje się na opakowaniu.

Co to jest zasilacz LED?

Zasilacz używany jest najczęściej z oświetleniem LED i spełnia taką samą funkcję jak transformator. Jest to urządzenie, które przetwarza napięcie wyjściowe. Umożliwia on podłączenie oświetlenia LED, które ma niższe napięcie niż moc zasilacza.

Na co reaguje czujnik zmierzchu?

Czujnik zmierzchu reaguje na zapadający zmierzch i można go regulować według potrzeb.

Na co reaguje czujnik ruchu na podczerwień?

Czujnik podczerwieni ruchu reaguje na promieniowanie cieplne ruchomych obiektów. Czas oświetlenia można regulować zgodnie z potrzebami.

Ile miejsca jest potrzebne do odprowadzania ciepła podczas instalacji oprawy wbudowanej?

Jest to 15 mm od obudowy halogenu. W przypadku oświetlenia LED nie jest to istotne, ponieważ nie emitują one tak dużej ilości ciepła. Standardowe wymiary montażowe podane są w opisie oprawy.

W jakich jednostkach wyrażana jest temperatura barwowa?

Barwa światła opisywana jest przez podanie temperatury barwowej wyrażonej w Kelvinach (K):
•    Ciepła 2.800 – 3.500 K
•    Neutralna 4.000 – 5.000 K
•    Zimna 5.500 – 7.000 K
Z psychologicznego punktu widzenia barwę światła dzielimy na ciepłą i zimną. Neutralne światło nazywane jest również światłem dziennym lub naturalnym. Istnieje wiele indywidualnych podziałów, dlatego osobiste odczucia mają decydujące znaczenie przy doborze odpowiedniej temperatury barwowej.

inoxx.pngmean-well.pngepistar.pngcree.pngkanlux.pngbridgelux.pngepileds.pngchimei-innolux.pngphilips.png
Foto
Model
Usuń
Cena/szt.
Ilość
Suma PLN:
0.00 netto
0.00 brutto